wtorek, 23 czerwca 2026

Płomień poświęcenia Agnieszka Mróz Wydawnictwo: Zysk i S-ka

 

Płomień poświęcenia

Agnieszka Mróz 

Wydawnictwo: Zysk i S-ka

Okładka książki Płomień poświęcenia autorstwa Agnieszka Mróz


 Zapraszam na recenzje książki, która została wydana nakładem Wydawnictwa Zysk i S-ka, któremu serdecznie dziękuje za  egzemplarz do recenzji w ramach współpracy barterowej.

Czy są tu fani mrocznego urban fantasy i klimatów romantasy? Jeśli tak, to mam dla Was absolutny hit! „Płomień poświęcenia” autorstwa Agnieszki Mróz od @zysk_wydawnictwo to książka, dla której zarwiecie noc! 💥
To porywający drugi tom serii o Feniksie, który podnosi poprzeczkę jeszcze wyżej niż debiut! 
Po krwawej konfrontacji ze Skalanymi, Jillian, Hyde i ich przyjaciele ledwo uchodzą z życiem. Jednak to dopiero początek kłopotów. Na jaw wychodzą prawdy, które wywracają ich rzeczywistość do góry nogami. Przebiegły Void staje się coraz bardziej bezwzględny, siostra Jillian wciąż jest więziona, a główna bohaterka nie cofnie się przed niczym, by ją ocalić! 
Dlaczego musisz to przeczytać? 
  • 🖤 Mroczny klimat – autorka serwuje nam jeszcze więcej mroku, trudnych moralnie wyborów i niebezpiecznych sekretów.
  • 🦅 Mitologia w nowoczesnym wydaniu – fascynujący świat mitycznych istot i zbliżająca się, widowiskowa przemiana Feniksjanki.
  • 🔥 Napięcie i relacje – dynamiczne starcia przeplatają się tutaj z niesamowitą chemią między bohaterami. Czy wspólne zagrożenie zbliży Jillian i Hyde'a, czy bezpowrotnie zniszczy ich szanse?
Agnieszka Mróz stworzyła idealnie wyważoną powieść – znajdziecie tu brutalną walkę o przetrwanie, świetnie skrojony system magiczny oraz genialnie poprowadzony wątek romantyczny. Kto okaże się przyjacielem, a kto śmiertelnym wrogiem? 🌪️
Jeśli szukacie historii, która całkowicie Was pochłonie – bierzcie w ciemno! 
 #plomienposwiecenia #agnieszkamroz #wydawnictwozyskiska #zyskiska #urbanfantasy #bookstagrampl #polskiebookstagramy #czytamfantastyke #romantasy #dziedzictwofeniksa #feniks #premieraksiążkowa #fantastyka #booklover #kochamksiazki #nowoscksiazkowa #polscyautorzy

 

~~~

Metryczka 

Wydawnictwo: Zysk i S-ka

Przeczytane: 2026

Ocena: 10/10

Liczba stron: 372

Okładka : miękka z zakładkami

 ~~

Książkę znajdziecie tutaj  

https://sklep.zysk.com.pl/plomien-poswiecenia.html

A ja polecam wam zerknąć na stronę wydawnictwa

 https://sklep.zysk.com.pl/

gdzie znajdziecie jeszcze więcej nowości, ciekawych pozycji i niezapomnianych bestselerów. 

poniedziałek, 22 czerwca 2026

Łowcy cieni. Kulisy działania najbardziej tajemniczej jednostki policji (RB) Piotr Halicki Wydawnictwo: Otwarte

 

Łowcy cieni. Kulisy działania najbardziej tajemniczej jednostki policji (RB)

Piotr Halicki 

Wydawnictwo: Otwarte

Okładka książki Łowcy cieni. Kulisy działania najbardziej tajemniczej jednostki policji (RB) autorstwa Piotr Halicki


Zapraszam na recenzje książki, która została wydana nakładem Wydawnictwa Otwarte, któremu serdecznie dziękuje za  egzemplarz książki do recenzji w ramach współpracy barterowej.


CZY LUDZIE MOGĄ CAŁKOWICIE ZNIKNĄĆ? 👥 👀
Jeśli wydaje Wam się, że we współczesnym świecie, pełnym technologii i kamer, można zapaść się pod ziemię i uciekać bez końca… ta książka brutalnie zweryfikuje Wasze myślenie.
Dziś przychodzę do Was z recenzją absolutnego hitu reportażowego ostatnich dni – „Łowcy cieni. Kulisy działania najbardziej tajemniczej jednostki policji” autorstwa Piotra Halickiego od Wydawnictwa Otwarte.
Kim są tytułowi Łowcy Cieni? To elitarny Wydział Operacji Pościgowych CBŚP. Nie znacie ich twarzy ani nazwisk, ich sąsiedzi nie mają pojęcia, czym się zajmują, a dla najgroźniejszych przestępców na świecie są uosobieniem najgorszego koszmaru. To oni dopadli m.in. Kajetana P. czy bossów najgroźniejszych mafii.
Co znajdziecie w środku?
🔥 Rozmowy bez cenzury – Piotr Halicki dokonał niemożliwego i namówił tych ultra-tajnych agentów na szczere wywiady. Słuchamy bezpośrednio ludzi, którzy rzucają wszystko w środku nocy, by ścigać porywaczy dla okupu.
🔥 Obalenie mitów – zapomnijcie o hollywoodzkich twardzielach z filmów akcji. Prawdziwi łowcy to analitycy, ludzie o nieludzkiej cierpliwości, sprycie i stalowych nerwach.
🔥 Ludzką twarz systemu – ta książka uderza autentycznością. Obok spektakularnych akcji pościgowych na drugim końcu świata poznajemy koszty tej pracy: gigantyczny stres, rozłąkę z rodziną i wypalenie.
📖 Czyta się to jednym tchem, jak najlepszy thriller polityczno-kryminalny, z tą różnicą, że KAŻDE słowo wydarzyło się naprawdę. Dla mnie to absolutne bezwzględny must-read tego roku! 💥
Czytaliście już? A może macie ten tytuł w planach? 
#łowcycieni #piotrhalicki #wydawnictwootwarte #reportaż #ksiazkikryminalne #truecrimepl #czytamreportaże #bookstagrampl #polskibookstagram #recenzjaksiazki #czytampl #kryminalne #cbsp #nowoscksiazkowa


~~~~

Metryczka 

Autor:


Gatunek literatura piękna

Przeczytane: 2026

Ocena: 10/10

Liczba stron: 256

Okładka : miękka

 ~~

Gorąco polecam ! 

Książkę znajdziecie tutaj  

https://www.otwarte.eu/nowosc/lowcy-cieni

A ja polecam wam zerknąć na stronę wydawnictwa

 

piątek, 19 czerwca 2026

Weronika postanawia umrzeć Okładka książki Weronika postanawia umrzeć autorstwa Paulo Coelho Paulo Coelho Wydawnictwo: Drzewo Babel



Weronika postanawia umrzeć

Paulo Coelho 

Wydawnictwo: Drzewo Babel

Okładka książki Weronika postanawia umrzeć autorstwa Paulo Coelho


Zapraszam na recenzje książki, która została wydana nakładem Drzewo Babel literatura piękna, któremu serdecznie dziękuje za  egzemplarz książki do recenzji w ramach współpracy barterowej.


Czy można docenić życie dopiero wtedy, gdy odlicza się jego ostatnie dni? ⏳✨
Dziś przychodzę do Was z recenzją klasyka, jakim bez wątpienia jest „Weronika postanawia umrzeć” Paulo Coelho od wydawnictwa Drzewo Babel. To książka, która od lat wywołuje skrajne emocje, ale mnie osobiście głęboko poruszyła.
Tytułowa Weronika ma z pozoru wszystko – jest młoda, atrakcyjna, ma pracę i przyjaciół. W jej życiu wieje jednak pustką i monotonią. Pewnego dnia podejmuje radykalną decyzję. Próba samobójcza kończy się fiaskiem, a dziewczyna budzi się w szpitalu psychiatrycznym Villete. Dowiaduje się tam, że jej serce zostało nieodwracalnie uszkodzone i zostało jej zaledwie kilka dni życia.
Paradoksalnie, to właśnie w miejscu pełnym obłędu i w obliczu nieuchronnej śmierci Weronika zaczyna odkrywać, czym naprawdę jest wolność. Uczy się akceptować swoje szaleństwo, pragnienia oraz odrzucać maski, które dotychczas nosiła przed społeczeństwem.
Coelho w charakterystyczny dla siebie, prosty, ale pełen metafor sposób zmusza nas do zadania sobie pytania: czy my sami naprawdę żyjemy, czy tylko egzystujemy z dnia na dzień?
To piękna, choć momentami smutna opowieść o odnajdywaniu sensu tam, gdzie zniknęła już wszelka nadzieja. Polecam każdemu, kto potrzebuje literackiego zatrzymania i chwili refleksji nad własną codziennością. 🌿
 To krótka, ale niezwykle skondensowana lekcja wdzięczności za to, co mamy. Coelho potrafi trafić w najczulsze struny ludzkiej duszy. 🤍
 #weronikapostanawiaumrzec #paulocoelho #drzewobabel #bookstagrampl #polskibookstagram #recenzjaksiazki #czytampl #ksiazkidlanerwow #literatupiękna #psychologiawliteraturze #kochamczytac #ksiazkanaweekend #czytaniejestsexy #bookstagrampolska

~~~~

Metryczka 

Autor:

Paulo Coelho

Gatunek literatura piękna

Przeczytane: 2026

Ocena: 10/10

Liczba stron: 256

Okładka : miękka

 ~~

Gorąco polecam ! 

Książkę znajdziecie tutaj  

https://drzewobabel.pl/

A ja polecam wam zerknąć na stronę wydawnictwa

 

czwartek, 18 czerwca 2026

Mundial. Z orlika na stadiony świata! Okładka książki Mundial. Z orlika na stadiony świata!

 

Mundial. Z orlika na stadiony świata! 

Wioletta PiaseckaSebastian Piasecki Wydawnictwo: Skarpa Warszawska

Okładka książki Mundial. Z orlika na stadiony świata! autorstwa Wioletta Piasecka, Sebastian Piasecki



Zapraszam na recenzje książki, która została wydana nakładem Wydawnictwa Skarpa Warszawska, któremu serdecznie dziękuje za  egzemplarz książki do recenzji w ramach współpracy barterowej.  

Czy Wasze dzieci też marzą o tym, by strzelać gole jak Lewandowski, Yamal czy Mbappé? ⚽️✨ Today przychodzę do Was z absolutną perełką dla każdego małego fana i fanki futbolu!
„Mundial. Z orlika na stadiony świata!” duetu Wioletty Piaseckiej i Sebastiana Piaseckiego od @skarpawarszawa to książka, która wciąga od pierwszej minuty meczu... to znaczy – czytania! 📖
Poznajemy tu szóstkę zgranych przyjaciół z podwórka, którzy mają jedno wielkie marzenie: zagrać kiedyś na największych stadionach świata. Jednak ta historia to nie tylko opowieść o pięknych golach i pucharach. Autorzy w genialny sposób pokazują młodym czytelnikom, że sport to także bolesne porażki, pot i chwile zwątpienia. To piękna lekcja radzenia sobie z przegraną, podnoszenia się z murawy i przede wszystkim – siły prawdziwej przyjaźni. Hasło drużyny „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego” zostaje w sercu na długo! ❤️
🔥 PRAWDZIWY HIT: Na końcu książki znajdziecie „Mundialowy Niezbędnik”, czyli aż 50 niesamowitych ciekawostek, rekordów i sekretów z historii Mistrzostw Świata! Gwarantuję, że te fakty zaskoczą nawet dorosłych kibiców.
Książka ma świetny, poręczny format, idealny do wrzucenia do plecaka na trening. Czyta się ją błyskawicznie, a emocje trzymają w napięciu do ostatniego gwizdka! 🏆
Polecam z całego serca – idealny pomysł na prezent! 🎁
#mundialzorlikanastadionyswiata #wiolettapiasecka #sebastianpiasecki #skarpawarszawska #ksiazkidladzieci #ksiazkisportowe #pilkanozna #bookstagrampl #recenzjaksiazki #czytamdziecku #mlodykibic #futbol

Autor:

Wioletta PiaseckaSebastian Piasecki

 Gatunek: literatura dziecięca

Wydawnictwo:

Skarpa Warszawska

Przeczytane: 2026

Ocena: 10/10

Liczba stron: 128

Okładka : miękka z zakładkami

 ~~

Książkę znajdziecie tutaj  

https://lubimyczytac.pl/ksiazka/5238049/mundial-z-orlika-na-stadiony-swiata

A ja polecam wam zerknąć na stronę wydawnictwa

 


środa, 17 czerwca 2026

Czarownica z Portobello Paulo Coelho Wydawnictwo: Drzewo Babel

 

Czarownica z Portobello

Paulo Coelho 

Wydawnictwo: Drzewo Babel

Okładka książki Czarownica z Portobello autorstwa Paulo Coelho



Zapraszam na recenzje książki, która została wydana nakładem Drzewo Babel literatura piękna, któremu serdecznie dziękuje za  egzemplarz książki do recenzji w ramach współpracy barterowej.


Dziś przychodzę do Was z recenzją książki, która podzieliła czytelników na całym świecie. „Czarownica z Portobello” to hipnotyzująca opowieść o poszukiwaniu własnej tożsamości, wolności i kobiecej sile.
📝 O czym jest ta historia?
Poznajemy losy Sherine Khalil, znanej później jako Athena. To adoptowana córka zamożnego libańskiego małżeństwa, która ucieka przed wojną do Londynu. Athena nie potrafi żyć według narzuconych schematów. Szuka miłości, Boga i sensu istnienia poprzez taniec, kaligrafię i intuicję. Staje się duchową przewodniczką dla innych, co jednych fascynuje, a w innych budzi lęk. Dlaczego zginęła? Kim naprawdę była?
Coelho zastosował świetny zabieg. Historię Atheny poznajemy wyłącznie z relacji innych osób: jej matki, byłego męża, nauczyciela teologii czy policjanta. Tworzy to genialny, wielowymiarowy portret kobiety, którą każdy widział inaczej.
Ta książka to literacki powrót do motywu Wielkiej Bogini i kobiecej intuicji. Jeśli lubicie filozoficzne rozważania Coelho, będziecie zachwyceni. Książka zmusza do refleksji nad tym, jak bardzo boimy się ludzi, którzy żyją w zgodzie ze sobą i nie dają się zamknąć w sztywne ramy społeczeństwa.
Idealna dla każdego, kto szuka w literaturze magii, duchowości i głębszego sensu.
  Czytaliście już tę pozycję? A może macie inną ulubioną książkę tego autora? Dajcie znać w komentarzach! 👇
#czarownicazportobello #paulocoelho #drzewobabel #recenzjaksiazki #bookstagrampl #czytamw2026 #polskibookstagram #ksiazkinainstagramie #czytaniejestsexy #kochamksiazki

~~~~

Metryczka 

Autor:

Paulo Coelho

Gatunek literatura piękna

Przeczytane: 2026

Ocena: 10/10

Liczba stron: 256

Okładka : miękka

 ~~

Gorąco polecam ! 

Książkę znajdziecie tutaj  

https://drzewobabel.pl/

A ja polecam wam zerknąć na stronę wydawnictwa