piątek, 9 lutego 2018

Potworna Michasia Marlena Rytel Wydawnictwo Psychoskok Recenzja


Potworna Michasia 

Marlena Rytel
Michasia to 7 letnia śliczna dziewczynka o dużych niebieskich oczach i blond włoskach - oczko w głowie rodziców i najcudowniejsza księżniczka dziadków! Obrazek prawdziwego aniołka... tylko, że rogów mu nie brakuje :)

Michasia jako jedynaczka została bardzo źle wychowana i stała się niegrzecznym i kapryśnym dzieckiem, a co najgorsze, ani rodzice, ani dziadkowie nie widzieli w tej małej Królewnie nic złego - w końcu to była ich Michasia - cudowne dziecko :)

Kolejnym kaprysem 7 latki stało się pragnienie posiadania kota – które oczywiście zostało natychmiast spełnione przez rodziców. I tak Michasia dostała swojego białego i  puszystego kotka.

Zwierzątko jednak nie spełniło oczekiwań  dziewczynki i szybko stało się „Łobuzem” i „Sierściuchem”.  Dziewczynka źle traktowała kotka nie zdając  sobie sprawy, że jest głodny lub jej „zabawy ” mogą sprawiać mu ból – raz nawet zamknęła go na dwa dni w komórce …

Pewnego dnia jednak wszystko się zmienia – sytuacja zupełnie się odwraca i mała Michasia z oprawcy staje się ofiarą!

Jak potoczą się losy Michasi w nowej „skórze” ?

Czy wyjątkowa zamiana zmieni coś w małej Michasi ?

A może zmiany dopiero nadejdą…

Bardzo przyjemna w czytaniu książeczka, którą powinno poznać każde dziecko i z pewnością przeczytam ją nie raz swojej córce!

Z pewnością tę pozycję możemy nazwać książka z morałem – morałem, który każdy czytelnik    w zależności od wieku odbierze inaczej!

Bardzo fajna pozycja również dla rodziców – bo to my wychowujemy swoje dzieci – a nasza Michasia jest idealnym przykładem na to jak źle potrafimy to zrobić. 

Zwłaszcza gdy nie zwracamy uwagi na niedobre nawyki, wymuszanie i złe zachowanie.

Książka ozdobiona pięknymi obrazkami  dziecięcej ręki doskonale przedstawiającymi bieżącą akcje w książce – z pewnością obrazki podziałają na wyobraźnie naszych pociech i dodają książce wiarygodności :)

Warto zwrócić uwagę na okładkę – słodka dziewczynka z kotkiem i tak kontrastowy napis czcionką niczym z horroru – Potworna Michasia ! 

Gorąco polecam !