czwartek, 26 października 2017

BO NAUKA MOŻE BYĆ SUPER ZABAWĄ! Nasze propozycje na prezenty dla roczniaka :)

Wielkimi krokami zbliżają się pierwsze urodziny mojej Emilki.  W jeden rok tak dużo zmieniło się w moim życiu ale to nic w porównaniu z tym co przez ten rok "przeżyła" i czego się nauczyła Emilka!
To zadziwiające jak wiele dziecko potrafi się nauczyć i jakie umiejętności zdobyć w tak krótkim czasie. Maleńkie rodzi się z brakiem koordynacji ruchowej, aby w ciągu roku nauczyć się samodzielnie chodzić!
Każdego dnia widzę ogromne postępy, które Emilka osiąga. Jest strasznie bystra i dużo zapamiętuje - a mamę cieszy to strasznie - co prawda potrafi już wymuszać, a tu już mnie mniej cieszy.
Ważne jest jednak wspieranie rozwoju swojej pociechy. Dlatego dziś przedstawie wam super propozycje na prezent na pierwsze urodziny -

BO NAUKA MOŻE BYĆ SUPER ZABAWĄ!

Kapitan Nauka Pierwsze Słowa z Serii Odkrywam Świat 

Natalia i Krzysztof Minge 

(poradnik + karty obrazkowe)

oraz  

Kapitan Nauka Odkrywam świat Moje ciało 

Hubert Bobrowski

(poradnik + karty obrazkowe)

Te niewielkie pudełeczka skrywają w sobie wielkie możliwości!

Zarówno do zabawy, nauki ale i wspólnie spędzanego czasu, a co za tym idzie wzmacniania naszych więzi :)


W środku znajdziemy książeczkę (poradnik dla opiekunów) oraz talię kart. Karty po jednej stronie zawierają ilustrację z napisem a z drugiej sam napis ( nazwę rzeczy ) ale dużo większy. Ilustracje są przyjemne, kolorowe i podobają się Emilce. 
Pierwsze słowa posiadają karty rozdzielone i znajdziemy tam najbardziej podstawowe obrazki z nazwami - mama, tata, piłka...
natomiast Moje Ciało karty połączone rozpinaną śrubą - tworzące wachlarz kart, które można rozłączyć. Znajdziemy tu karty z podstawowymi częściami naszego ciała i przyjemnym obrazkiem.

Książeczki  w zwięzły i zrozumiały sposób uświadomią nam rodzicom jak ważne jest wspólne spędzanie czasu, mówienie do dziecka i wspieranie jego rozwoju.
Wiele rodziców uważa, że wspieranie rozwoju to ograniczanie dzieciństwa - przeciwnie! Wspieranie to pomaganie i doskonalenie posiadanych cech i zdolności twojego dziecka to wspólne spędzanie czasu na zabawie, spacerach i podczas każdej chwili. Ograniczaniem dzieciństwa jest pozostawienie dziecka samemu sobie lub ciągłe włączanie mu bajek. 
Dlatego kupując prezent dla dziecka zastanów się dwa razy i postaw na te - które dadzą wam cos więcej!  Książeczka ponadto podpowie nam jak możemy wykorzystań załączone kary i jak używać ich do zabawy, która przyniesie maluchowi same korzyści. Dzięki zabawie wspieramy szczególnie rozwój mowy oraz późniejszego czytania, ale nie tylko! 
Bo oglądając karty i bawiąc się nimi wspieramy również wzrok, spostrzegawczość, słuch, ruch i wiele innych umiejętności. 
Jak ? 
Już wam mówię i pokazuję :)
Ja z Emilką kary wykorzystuje do wspólnego oglądania i wtedy pokazuje córeczce obrazek, mówię co na nim jest - opowiadam o nim. 
< To jest piłka, Emilka lubi bawić się piłką, jest taka kolorowa i miękka>
Córcia słucha mnie wtedy, ogląda kartę, a gdy dam jej ją do rączki to pokazuje na piłkę i mówi  TO TO :)
Emilka bardzo lubi też sama bawić się kartami i tu rozwija umiejętności ruchowe ale i myślenia. Rozsypane karty stara się poukładać do pudełeczka. Obraca nimi, aby dopasować kwadratową kartę do kwadratowego otworu. Gdy się uda jej radość jest wspaniała - macha nóżkami i sama bije sobie brawo :) 

 Karty połączone lubi przesuwać i obracać,  nie ukrywam, że czasem chce je rozdzielić :)
Niby zwykła zabawa, a jak wielki ma wpływ na jej rozwój, a przy tym świetnie bawi się ona i ja :)
Karty możemy wykorzystać w dowolny sposób, który tylko podsunie nam nasza wyobraźnia.
Teraz bawimy się tak, a za miesiąc karty razem z rozwojem dziecka dadzą nam nowe możliwość zabawy!

Warto dodać, że karty są wykonane staranie, twarda tektura odporna jest na szybkie zaginanie rogów lub zniszczenia, które jeszcze nie tak sprawne rączki lub ząbki mogą wywołać :)
Zestaw ten jest idealny na prezent dla dziecka - to gwarantowana zabawa oraz nauka i rozwój malucha! 
Oba zastawy są przeznaczone dla maluchów już od 1 roku życia - idealne na pierwsze urodziny :)Wy te bogate w zawartość pudełeczka znajdziecie na stronie 
gdzie również możecie dokonać ich zakupu - teraz oferta specjalna - 15% ! 
Polecam wam zapisanie się do newslettera - nie ominie was żadna promocja !Brak komentarzy:

Prześlij komentarz